ПОЧЕТНА Женска кошарка Најдобри на крајот, колку да се поправи впечатокот

Најдобри на крајот, колку да се поправи впечатокот

сподели
FIBA

Женската јуниорска репрезентација на Македонија го освои 21-вото место на Европското првенство Б-дивизија во Скопје.

FIBA

По Албанија, го победи и Косово, со 86:65, но тоа помогна само колку делумно да се поправи впечатокот по првите шест натпревари на шампионатот.

FIBA

Илина Селцова постигна 33 поени и 11 скока, Секуловска заврши со 20 поени, а и Тасевска оствари дабл-дабл со по 11 поени и скокови.

FIBA

Од Европското првенство во Скопје остануваат уште натпреварите за пласман, вклучувајќи го и финалето во кое ќе се судрат Грција и Финска.