ПОЧЕТНА СВЕТ Нагетс се родени за сензации

Нагетс се родени за сензации

сподели
nba.com

Екипата на Денвер победи во шестиот меч во серијата против Клиперс и изедначи на 3:3, по триумфот со 111:98. Победникот губеше со 19 поени на овој меч, на претходниот имаше -16, но врза две победи.

Никола Јокиќ имаше 34 поени со 14 скока и 7 асистенции, погоди неколку вонсериски тројки, особено кога се кршеше резултатот во последниот период. Maри постигна 21 поен, 16 имаше Херис.

Кај тимот од ЛА, 33 поени постигна Пол Џорџ, 25 имаше Каваи Ленард.