ПОЧЕТНА СВЕТ Нагетс се мајстори да избегнат елиминација

Нагетс се мајстори да избегнат елиминација

сподели
Nuggets

Пол Милсап постигна 17 поени, од кои 14 во третиот период, за спас на Денвер во серијата против Клиперс и намалување на скоро на 2:3, со победата 105:111.

Јокиќ и другарите надополнија негатива од -15 поени во второто полувреме, што беше четврта победа за составот на Мелоун, кога се наоѓа пред елиминација.

Денвер се врати од 1:3 против Јута, а во 1994-та година, на крајот на таа сезона, оваа франшиза имаше 6 вакви победи во рамките на плеј-офот.