ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА МЗТ победи, Пелистер загуби

МЗТ победи, Пелистер загуби

сподели
фото: архива (mztskopjeaerodrom.mk)

Шампионот на Македонија славеше против МЗТ2 со 76:63 во подготовките за новата сезона, но не се знае дали вечното дерби во првото коло ќе се одигра, поради регистрираниот случај на корона во Работнички и карантинот во оваа екипа.

Пелистерци загубија на подготовките во БиХ, по двете воведни победи на турнејата во оваа земја. Битолската екипа беше поразена од Зрињски во Мостар, со 95:89. Претходно, зелено-белите беа подобри од екипите на Чапљина и Леотар.