ПОЧЕТНА Некатегоризирана Мундијалот почнува без дерби

Мундијалот почнува без дерби

сподели
tiebreakertimes.com.ph

Честа да го отворат 18-то светско првенство ќе ја имаат Србите и Анголците, кои први ќе истрчаат на терените во Кина. Светскиот самит ќе се игра во осум града, со кулминација – финале во Пекинг.

Ова е распоредот на првиот ден:

09:30 Србија – Ангола (Д)
10:00 Полска – Венецуела (А)
10:30 Иран – Порторико (Ц)
10:30 Русија – Нигерија (Б)
13:30 Филипини – Италија (Д)
14:00 БС Коска – Кина (А)
14:30 Аргентина – Ј. Кореа (Б)
14:30 Шпанија – Тунис (Ц)