ПОЧЕТНА СВЕТ Му требаше малку време, да ги уништи Никс

Му требаше малку време, да ги уништи Никс

сподели
фото: Bucks

Екипата од Њујорк, финансиски највредната франшиза во НБА лигата, загуби нов натпревар во катастрофален стил, кој го негува последниве години – Бакс се радуваа со 132:88, за нивната 12-та победа во низа.

Грчкиот репрезентативец Јанис Адетокумбо постигна 29 поени со 15 скока во 14 од 22-те минути игра, во првата низа на победи со +40 поени (Шарлот, 137:96, +41) за Милвоки, што е 5-ти случај во историјата на НБА.