ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Можно ли е одложување на сезоната?

Можно ли е одложување на сезоната?

сподели

Пријавени се нови случаи на коронавирус меѓу македонските прволигаши, што сериозно го доведува во прашање стартот на новата натпреварувачка година.

Освен во Работнички, Академија ФМП е во изолација заедно со Вардар поради пријателска средба, а позитивни има(ло) и во ТФТ, МЗТ, Гостивар и МЗТ 2.