ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Младеновиќ се повреди со младите аеродромци

Младеновиќ се повреди со младите аеродромци

сподели

Битната алка во играта на Работнички ќе паузира одреден период, а колку е тоа ќе се знае по лекарските прегледи најверојатно во текот на денот по натпреварот од првото коло во новата сезона.

Стефан Младеновиќ повреди задна ложа на левата нога и го напушти паркетот во првото полувреме против втората екипа на МЗТ Скопје Аеродром, а пред второто се врати на клупата, но во цивилка.