ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Мајами не знае да гостува, Бабо повторно одличен

(ВИДЕО) Мајами не знае да гостува, Бабо повторно одличен

сподели
skysports.com

Тимот од Флорида го доживеа и четвртиот пораз во последните пет натпревари, откако загуби и од Јута со 116:101. Донован Мичел и Бојан Богдановиќ беа првите имиња кај Џез со 26 поени и 5 скока, односно 22 поени и 7 скока. Џими Батлер беше најрасположен кај Хит со 25 поени и 8 скока.

Серијата на гостувања, во која сега Мајами има само една победа и четири порази го „спушти“ трикратниот шампион на четвртото место на Истокот со 35/19, додека Јута е во серија на четири победи едно по друго со што се искачи на четвртото место на Западот со скор 36/18.