ПОЧЕТНА ЕВРОПА Месина ги порази Германците на стартот

Месина ги порази Германците на стартот

сподели
euroleague.net

Олимпија од Милано победи против Алба Берлин со 79:57 во првиот меч од претсезонскиот турнир во Каунас, насловен како „Се враќаме“.

Серхио Родригез постигна 14 поени, Зак ЛеДеј имаше 13 за победникот, кој во финалето ќе се соочи со подобриот од дуелот ПАО – Жалгирис.