ПОЧЕТНА СВЕТ МАРКЕТИНГ ВОЈНА: За Леброн не постои Меси?

МАРКЕТИНГ ВОЈНА: За Леброн не постои Меси?

сподели
Per Sources

Најдобриот кошаркар на денешницата ги наброја неговите омилени фудбалери, меѓу кои беа псоменати сите играчи на Ливерпул каде тој има акции, а дел (Роналдо, Мбапе, Нејмар) се заштитни лица на компанијата Најки со која тој има спонзорски договор:

Иако фудбалските познавања на Леброн би требало да се скромни, но да не се спомене играч како Меси во оваа група е најверојатно затоа што тој е заштитно лице на Адидас, истата компанија која ја доделува Златната топка на ФИФА.