ПОЧЕТНА Други репрезентации Македонија ја дроби Естонија

Македонија ја дроби Естонија

сподели
fiba.basketball

На полувремето од нашиот 1/4 финален натпревар водиме со 58:32 и ако го задржиме нивото на концентрација во второто, може да се случи да ја извојуваме најубедливата победа на европското првенство во Б дивизијата во романскиот град Орадеа.

Андреј Јакимовски го потврди МВП статусот од групната фаза и постигна 17 поени. Првите три репрезентации на шампионатот ќе се изборат за место во А дивизијата.