ПОЧЕТНА ЕВРОПА Македонецот Симиќ, ќе игра Евролига

Македонецот Симиќ, ќе игра Евролига

сподели
euroleague.net

Каталонската екипа Барселона, го пријави македонскиот интернационалец за мечевите во најелитното европско клупско натпреварување.

printscreen, euroleague.net

Теодор Симиќ (16, 214) се најде меѓу останатите имиња кај кошаркарскиот гигант, кои се на листата играчи што имаат право на настап во Евролига.