ПОЧЕТНА СВЕТ Македонецот не помислува да си оди од Кливленд

Македонецот не помислува да си оди од Кливленд

сподели
Cavaliers

Џеди Осман и Кавалирс потпишаа верност за следните 4 сезони, вреден 30.8 милиони американски долари, јавува американскиот медиум ESPN. Договорот стартува следната сезона со 8.75 милиони американски долари.

Турскиот репрезентативец роден во Охрид, кој има просек од 13 поени, е во последната година од претходниот тригодишен договор, кој вреди 8 милиони американски долари и следното лето ќе станеше слободен агент.