ПОЧЕТНА Некатегоризирана Македонецот ги предводеше Турците до пресврт против Италијанците

Македонецот ги предводеше Турците до пресврт против Италијанците

сподели

Нашиот Џеди Осман постигна 20 поени, Илјасова му помогна со 16, а Коркмаз додаде 12, во триумфот на Турција за третата позиција на Акрополис купот во Грција, со 72:70 против селекцијата на Аѕурите.

Алесандро Џентиле постигна 26 поени за италијанската селекција, Даниел Хекет имаше 16 поени, а Марко Белинели имаше слаб шутерски ден со само 6 поени и со 0/5 во ударите за три поени.