ПОЧЕТНА ЕВРОПА Макаби со супер-серија победи на стартот

Макаби со супер-серија победи на стартот

сподели
euroleague.net

Гордоста на Израел имаше неверојатни 25:2 и се врати од двоцифрена негатива во рамките на вториот период против АЛБА, за солидна залиха во конечниот триумф со 80:73.

Калојаро имаше 18 поени за победничката екипа, Крис Џонс имаше одлично евролигашко деби со 12 поени и 7 асистенции. Кај поразените, Ериксон имаше 18 поени.