ПОЧЕТНА ЕВРОПА Маестро Џиле на клупата на Естудијантес

Маестро Џиле на клупата на Естудијантес

сподели
fosmedia.me

Поранешниот македонски селектор, Александар Ѓикиќ ќе управува со кормилото на шпанскиот прволигаш, како негова нова дестинација во кариерата. Србинот беше „без работа“ по завршувањето на ангажманот во Будуќност (2017/18).

Претходно, седеше на клупата на Партизан (2016/17), каде што дојде по раскинот на соработката со македонската Куќа на кошарката, откако со нашата селекција се избори за пласман на ЕП 2015, но поради сплет на околности не доби прилика да не предводи на континенталниот собир.