ПОЧЕТНА СП 2019 Мадрид спектакуларно ги пречека светските шампиони

Мадрид спектакуларно ги пречека светските шампиони

сподели
FIBA

Репрезентацијата на Црвената фурија се врати дома, по освоеното злато на 18-тиот мундијал, што се одигра во Кина.

Шпанците се закитија со втората титула, по 2006-та во Јапонија.

Досега, во Азија, шпанската репрезентација нема пораз на настапите на големите натпреварувања.