ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Лути навивачи го нападнаа газдата на ПАО

(ВИДЕО) Лути навивачи го нападнаа газдата на ПАО

сподели

Еден ден откако Димитрис Јанакопулос објави дека го продава Панатинаикос, фанови на најтрофејниот грчки кошаркарски клуб го нападнаа и него и неговиот дом.

Во акција биле околу 50 навивачи, кои се снимени од Јанакопулос како дивеат во дворот.

Нема повредени, полицијата потврдила дека има напад, но засега уште никој не е уапсен и не се знаат точните причини за инцидентот.