ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Луканоски по стапките на Самарџиски, Партизан беше најбрз

Луканоски по стапките на Самарџиски, Партизан беше најбрз

сподели
Sport1

Македонскиот талент Марко Луканоски, потпиша(л) договор со српскиот гигант. Се работи за играч на 14-годишна возраст, со 204 сантиметри.

Од редовите на Вардар, каде постигнуваше завидни лични резултати (18.5 поени и 23.5 скока по меч, во младинската европска лига), следната дестинација му е Белград.

Некогашниот центар на нашата репрезентација, член на генерацијата Литванија 2011, Предраг Самарџиски со скоро идентична возраст и предиспозиции, играше за Партизан.