ПОЧЕТНА Други репрезентации ЛИНК од натпреварот Македонија-Чешка

ЛИНК од натпреварот Македонија-Чешка

сподели
FIBA

Нашата јуниорска репрезентација од 17:30 часот во Орадеа го игра својот најважен натпревар на Европското Б-првенство.

По шесте победи и поразот од Израел, следува дуелот со Чешка кој одлучува не само за освојувачот на бронзениот медал, туку и за патникот во А-дивизијата.

На овој ЛИНК можете да го проследите во живо натпреварот кој треба да ни донесе уште една голема кошаркарска радост, по онаа од кадетите минатото лето.