ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Лилард и МекКолум за славје на Портланд

(ВИДЕО) Лилард и МекКолум за славје на Портланд

сподели
fadeawayworld.net

На крилјата на Дејмиен Лилард и СиЏеј МекКолум со 30 поени и 9 асистенции, односно 27 поени и 4 скокоа, Портланд стигна до нов триумф, овој пат над Шарлот со 115-112. Кај гостинскиот тим далб-далб учинок од 27 поени и 10 асистенции забележа Девонте Грем, додека него го следеше Тери Розиер со 25 поени и 7 скока.

Со оваа победа, Портланд останува во игра за осмата позиција на табелата, со скор 17/24, додека за Хорнетс ова е четврти пораз во низа со што тимот полека се оддалечува од местото кое води во плеј-офот, со скор 15/28.