ПОЧЕТНА Некатегоризирана Лејкерс се претпазливи со Хауард, еднаш се испекоа

Лејкерс се претпазливи со Хауард, еднаш се испекоа

сподели
silverscreenandroll.com

Мемфис му дозволи на центарот да разговара со други екипи, што се заинтересирани за услугите на ветранот, јавува ЕСПН. Меѓу најзагреаните е поранешната екипа на Супермен, најгламурозната НБА франшиза.

Лејкерс ги испитуваат опциите по повредата на (АЦЛ) Маркус Казинс, еден од пиковите им е Двајт Хауард, но истиот извор вели дека управата на тимот од ЛА е сериозно претпазлива во преговорите.

inspoti.com
  • ПОТСЕТУВАЊЕ: Во 2012-та, Хауард играше една сезона за Лејкерс и беше најавен како новата ѕвезда, што требаше да му помогне на Брајант заедно да ја вратат франшизата на славните патеки, но ладнокрвно си замина поради недоразбирање со менаџментот.