ПОЧЕТНА СВЕТ Лејкерс поведоа со 1:0 во финалето на Западот

Лејкерс поведоа со 1:0 во финалето на Западот

сподели
nba.com

Ентони Дејвис постигна 37 поени со 10 скока, Леброн Џејмс имаше 15 поени со 12 асистенции, во триумфот на составот од ЛА со 126:114 против Денвер.

Никоал Јокиќ и Џамал Мари имаа по 21 поен за поразената екипа, која игра конференциско финале првпат по 2009-та година, кога загубија од Лејкерс.