ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Леброн си е Леброн!!!

(ВИДЕО) Леброн си е Леброн!!!

сподели
фото: Lakers

Најдобриот кошаркар на денешницата го оствари својот 12-ти трипл-дабл сезонава, во победата на Лејкерс против Денвер со 120:116. Ентони Дејвис беше најдобар стрелец на мечот со 33 поени, кај поразените Џамал Мари имаше 32.

Кралот, кој промаши шут за победа на истекот на регуларниот дел од времето, регистрира 32 поена со 12 скока и 14 асистенции. Србинот Никола Јокиќ имаше 22 поена со 11 скока, заврши серијата од четири победи на Нагетс.