ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кожув убедлив против вториот МЗТ

Кожув убедлив против вториот МЗТ

сподели

Кошаркарите на Кожув делуваа убедливо во контролниот меч против екипата на МЗТ Скопје Уни Банка. На домашен терен гевгеличани славеа со убедливи (87:64).

Марко Симоновски имаше 24 поени за победникот, Џексон постигна 19 со 6 скока, а кај поразените се истакнаа Тодоровски (12 п., со 11 с.) и Митевски (13 п.).