ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кожув очекувано убедлив против Еуроникел

Кожув очекувано убедлив против Еуроникел

сподели

Во дуелот на две екипи со различен концепт и идеја во тековниот шампионат, домаќините славеа со 86:61, решавајќи го мечот во втората четвртина, во која гостите постигнаа само 7 поени во првите 8 минути.

kfsm.mk

Најдобри поединци кај победникот беа Пејн со 23 поени, Трајковски со 18 и Стајиќ со 15 поени. Кај поразените, се истакна Марцет со 20 поени. По три кола, двете екипи имаат учинок по две победи и по еден пораз.