ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кожув ќе го тетсира новиот играч во Куманово

Кожув ќе го тетсира новиот играч во Куманово

сподели
villavikings.com

Гевгелиската екипа се наоѓа во најсеверниот кошаркарски град, каде ќе одигра пријателски натпревар против истоимената екипа, што е дел од тестирањата на двата тима пред стартот на новата сезона.

Дариус Хагинс (27, 208) се уште е изморен од патот и нема многу да игра на пријателскиот меч, но тоа сепак ќе биде добра можност тренерот Александар Јончевски да види барем дел од неговиот потенцијал.