ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Кошот на Вилбекин, за финале!

(ВИДЕО) Кошот на Вилбекин, за финале!

сподели
euroleague.net

Израелската гордост ќе игра во дуелот за титулата, по тесниот триумф против Галил Гилбоа со 81:78 во полуфиналето на домашниот шампионат.

Во финалната средба, најтрофејната израелска екипа ќе се соочи со екипата на Макаби Ришон, која триумфира против Хапоел Ерусалим со 100:97.