ПОЧЕТНА Во позадина (ВИДЕО) Кошаркарскиот Јоаким Лев: Си брцаше во уво, па во уста…

(ВИДЕО) Кошаркарскиот Јоаким Лев: Си брцаше во уво, па во уста…

сподели

Тренерот на Бруклин Нетс, Кени Еткинсон ја згрози спортската јавност на натпреварот против Хјустон Рокетс, одигран минатата недела.

За време на мечот, камерите го фатија како си брца со прстот во уво, а потоа се фаќа за усните со истата рака.

Навиката му е многу слична на германскиот фудбалски селектор Јоаким Лев кој место во ушите, најчесто си брца во носот.