ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Комбо крило во ТФТ

Комбо крило во ТФТ

сподели

Екипата од скопската населба Тафталиџе се засилува со американски интернационалец, кој игра на неколку позиции.

Чејс Шелман (23, 201) доаѓа во Македонија од Спринг Хил, со просек од 19 поени, 10 скока и 3 асистенции остварен минатата сезона.