ПОЧЕТНА СВЕТ Кој му помагаше на Леброн?

Кој му помагаше на Леброн?

сподели
Lakers

Рондо стана првиот играч во историјата на НБА лигата со 12 поени и 5 асистенции во еден последен плеј-оф период, по Кралот додека играше за Кливленд (2010). На крајот, плејмејкерот имаше вкупно 21 поен со 9 асистенции.

Дејвис имаше 26 поени, Кузма имаше 14 за победниката екипа, а кај поразените Харден имаше 33 поени, додека Вестбрук во поразот 112:102 регистрира 30 поени. Лејкерс водат со 2:1 против Рокетс, во западното полуфинале.