ПОЧЕТНА НБА Кога веќе не може 23, Дејвис избра друг број

Кога веќе не може 23, Дејвис избра друг број

сподели

Новата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс не доби дозвола од НБА да го преземе бројот на Леброн Џејмс и мораше брзо да реагира за да биде регистриран во лигата.

Во новата сезона ќе играта со тројката која беше слободна во Лејкерс.