ПОЧЕТНА СВЕТ Кога Јокиќ е слаб, Денвер губи

Кога Јокиќ е слаб, Денвер губи

сподели
denverstiffs.com

Барнс постигна 6 поени во ОТ, имаше 30 во победата на Сакраменто против Денвер со 100:97 по дополнителните 5 минути. Хилд погоди две слободни на 9.5 секунди до крајот.

Никола Јокиќ имаше скромни 7 поени, со 10 скока и со 6 асистенции во поразот, Харис имаше 25 поени за поразените, Мари имаше 15, Бартон 14, Грент 12 и Бизли 11 поени.