ПОЧЕТНА Некатегоризирана Ќе видите вие кој е Дончиќ!!!

Ќе видите вие кој е Дончиќ!!!

сподели

На противниците во НБА лигата им се подготвува бела бура, затоа што словенечкиот репрезентативец напорно работи на новото оружје за претстојната кампања, а згора на тоа ќе биде помогнат и од Летонецот Порзингис, кој што е негов соиграч во Далас Маверикс, односно српскиот репрезентативец Бобан Марјановиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic) on

Тренинзите што ги спроведула Лука се граничат со можностите на човекот, извори од САД велат дека тој веќе загубил некое килце со што ќе биде многу побрз, а згора на тоа има зголемена мускулна маса што ќе придонесе за негова поголема стабилност во беспоштедните дуели во НБА лигата.