ПОЧЕТНА НБА Ќе гори Лос Анџелес на Божиќ

Ќе гори Лос Анџелес на Божиќ

сподели
NBA

Големите градски ривали и можеби први фаворити за титулата во НБА претстојната сезона ќе бидат дел од атрактивната понуда за големиот христијански празник.

ЕСПН јавува дека НБА веќе ги одредила двојките за божиќната програма која по традиција е најинтересна во сезоната. Ќе се играат пет натпревари, а кулминација ќе биде пресметката меѓу Лејкерс и Клиперс.

Сите дуели се интересни, а на теренот ќе излезат и актуелниот шампион Торонто Репторс и вицепрвакот Голден Стејт.