ПОЧЕТНА СВЕТ Кари истури 40 поени за само 25 минути

Кари истури 40 поени за само 25 минути

сподели
фото: Warriors

Суперстарот на Вориорс беше предводникот во триумфот против Минесота Тимбервулфс, со 143:123 во претсезонската кампања. Првото име на поранешниот шампион, потсети на неговите МВП изданија.

Ќе потсетиме дека франшизата Голден стејт игра без Кевин Дјурант кој замина за Бруклин, а ќе игра и без Клеј Томпсон поголем дел од сезоната поради опоравувањето од повредата (лев преден вкрстен лигамент).