ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Како се освојуваат титули? Со одбрана!

(ВИДЕО) Како се освојуваат титули? Со одбрана!

сподели
eurocupbasketball.com

А како го прават тоа големите шампиони, можете да се види на тренинзите на Саша Обрадовиќ, новиот тренер на Црвена звезда, екипата што освои 4 од последните 5 регионални АБА првенства и 5 од 5 во српската кошаркарска лига.