ПОЧЕТНА Некатегоризирана Како Коби го искулира ѕвездениот комичар и му покажа зошто дошол на...

Како Коби го искулира ѕвездениот комичар и му покажа зошто дошол на натпреварот

сподели

Дека е меѓу најголемите ѕвезди во историјата на кошарката, нема дилема. Дека е еден од најпосветените, можеби и најпосветениот на она што го работел, тоа е сигурно.

На еден НБА натпревар, Крис Рок седеше до клупата на Лејкерс и се обиде нешто да му дофрли на Брајант, а овој не ладнокрвно, туку како со вбризгана инјекција за концентрација, едноставно не се ни сврте кон гледачот.

Ова само ја покажува величината на последната голема ѕвезда на Лејкерс, пред Леброн Џејмс: