ПОЧЕТНА СП 2019 (ВИДЕО) Како изгледа кога „гробар“ урла по „делија“…

(ВИДЕО) Како изгледа кога „гробар“ урла по „делија“…

сподели

Шест поранешни кошаркари на Црвена Звезда има во актуелниот состав на српската репрезентација, петмина се екс-играчи на Партизан, а само Никола Јокиќ не играл во ниеден од вечните ривали.

Балансот го прави селекторот Александар Ѓорѓевиќ иако на сите им е јасно дека му е најважен успехот на репрезентацијата, а не емоциите.

Сепак, интересна беше ситуацијата од натпреварот против Нов Зеланд кога Сале толку му се налути на Марко Гудуриќ за една загубена топка и направен неспортски прекршок, што буквално го извлече од теренот, а потоа продолжи да вика по него додека 24-годишниот бек се обидуваше нешто да му објасни.

На шега или не, некои навивачи на Звезда се најдоа навредени – ете намерно урла по него, дека е „наш“.