ПОЧЕТНА Други репрезентации Јуниорите ја одиграа најдобрата четвртина во историјата

Јуниорите ја одиграа најдобрата четвртина во историјата

сподели
fiba.basketball

Никогаш претходно, на големите самити, една селекција не ни дала само 6 поени, а ние да постигнеме 30 и уште по 10 минути игра да најавиме дека сме апсолутни фаворити во натпреварот од којшто најмногу се плашевме.

Македонија води убедливо против Естонија во првиот четвртфинален натпревар и со едната нога е во полуфиналето. Најдобрите три селекции на шампионатот во романскиот град Орадеа, ќе изборат место во А дивизијата.