ПОЧЕТНА СВЕТ Јокиќ дојде на натпревар, 20 килограми послаб

Јокиќ дојде на натпревар, 20 килограми послаб

сподели

Мега Бемакс вечерва се простува од својот долгогодишен тренер Дејан Милојевиќ, а на ревијалниот натпревар што се одржува во базата на клубот има многу познати ликови.

Таму е Новак Ѓоковиќ, а и Никола Јокиќ кој во моментов е член на Денвер Нагетс, а професионална кариера ја почна токму во тимот на Мега.

Претходните денови на социјалните мрежи имаше голем број фотографии од српскиот репрезентативец на кои се гледаше дека периодов работел на себе, но дури сега можешеда се забележи дека е значително ослабен. По слободна проценка, околу 20 килограми што, имајќи ја предвид позицијата на која игра, можеби е премногу.