ПОЧЕТНА СВЕТ Јанис остана со празни раце, но неговата екипа победува

Јанис остана со празни раце, но неговата екипа победува

сподели
фото: Bucks

Грчкиот репрезентативец беше лидерот во победата на Милвоки против Шарлот, со 137:96, постигнувајќи 26 поени со 9 скока. Бакс имаат 11 победи по ред, со вкупен скор 17/3.

Заврши серијата од 19 дабл-дабл мечеви на Адетокумбо, а рекордот на последователни натпревари од стартот на една НБА сезона е на Бил Волтон – 34 дуели во дресот на Портланд.