ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Ја видовте ли бананата на Петл? ЖИВА!!!

(ВИДЕО) Ја видовте ли бананата на Петл? ЖИВА!!!

сподели
фото: San Antonio Spurs

Сан Антонио победи против Оклахома со 121:112, Олдриџ постигна личен рекорд сезонава (39 поени), Мари имаше личен рекорд на кариерата (10 асистенции), но уште еден момент ја одбележа вечерта.

Блокадата на австрискиот интернационалец Јакоб Петл, за аналите: