ПОЧЕТНА Женска кошарка Ја имавме Британија… ама ја испуштивме!

Ја имавме Британија… ама ја испуштивме!

сподели
FIBA

Женската јуниорска репрезентација беше најблиску до првата победа на Европското првенство Б-дивизија во Скопје.

FIBA

На две минути пред крајот имаше водство против Британија во првиот меч за пласман, но го испушти и загуби со 54:57.

FIBA

Селцова и Поп Стојанова повторно беа најефикасни, заедно постигнаа 33 поени и 14 скока, но не стигна помош од останатите во клучните моменти.

FIBA

За македонската селекција останува борбата за пласман од 21-вото до 23-тото место. Прв противник ќе биде Албанија.