ПОЧЕТНА ЕВРОПА Извршниот на Виртус си ги изнафали играчите и „го здрви“ Интер!

Извршниот на Виртус си ги изнафали играчите и „го здрви“ Интер!

сподели
фото: Virtus

Милош Теодосиќ бил првиот играч што се појавил на тренинзите што не поминало незабележано од првиот оперативец на славниот клуб, поддржан од новиот спознор Сегафредо кој на гигантот од Болоња му донесе нова стабилна платформа:

„Милош е таков и како човек, тој е голем шампион на и вон теренот. Кога ни беше потребна помош, тој беше прв што дотрча. Потоа дојдоа и неговите соиграчи.

Ова покажува дека не секогаш во светот на спортот победуваат парите. Да е така, Интер од Милано постојано би бил шампион на светот.“ – се зборовите на Лука Баралди.