ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Искуството ја доби младоста

(ВИДЕО) Искуството ја доби младоста

сподели
theathletic.com

На крилјата на искусните Данило Галинари и Крис Пол, Тандер славеше над младиот состав на Пеликанс со 118:123.

Италијанецот белсна на паркетот со 29 поени, Денис Шродер додаде 22 поени, додека Крис Пол натпреварот го заврши со 14 поени, 12 асистенции, а два скока го делеа од трипл-дабл учинок. На Њу Орлеанс не му помогна ни новиот личен рекорд на Зајон Вилијамсон кој постигна 32 поени, а додаде и 6 скока.

Оклахома останува на седмата позиција на Западот со скор 33/22, додека Њу Орлеанс ќе се наоѓа на 11 место на табелата со скор 23/32.