ПОЧЕТНА СВЕТ Има хемија во овој состав на Лејкерс

Има хемија во овој состав на Лејкерс

сподели
фото: LA Lakers

Дејвис играше со грип и постигна 25 поени, од кои 13 во третиот период, а Леброн Џејмс имаше 25 поени со 9 асистенции, во победата на тимот од ЛА против Денвер, со 105:96.

Клучно во победата на двата во моментов најдобри тима на Западот, беше забивањето на Кралот по промашувањето на новата аквизиција, што ја илустрира нивната комплементарност.