Најнови вести

Ѓаволско презиме во Градски парк

Играчот што некогаш настапуваше во Кавадарци и беше еден од организаторите  и носителите на играта на Фени Индустри, сега ќе го носи дресот на...

Повторно губеа, но повторно се издигнаа над предизвикот

Екипата на Мајами сериозно размислува на освојување на шампионската титула, без големи ѕвезди во составот. Драгиќ постигна 25 поени, Адебајо имаше 21, Робинсон 18...

Луѓе, Мајами не се шегува

Горан Драгиќ постигна 29 поени,Краудер имаше 22, Батлер 20, Адебајо 18, во триумфот на Хит против Селтикс со 114:117 по продолжението. Ова беше само втор...

Риверс, Ленард и Џорџ сакаат да го заборават овој ден

Двете главни ѕвезди на Клиперс немаа своја вечер во поразот кој ја елиминира нивната екипа од плеј-офот во центарот „Дизни“, во Орландо. Сезоната за Каваи...

Монструозниот учинок на Јокиќ и новиот рекорд

Српскиот центар одигра меч за паметење против Клиперс, во кој неговите Нагетс победија со 89:104 и со 4:3 се пласираа во финалето на Западот. Тој...

Како Јокиќ го „изигра“ својот тренер

Пред почетокот на седмиот решавачки меч од западната полуфинална серија меѓу Денвер и Клиперс, српскиот центар му ветил прекрасен роденденски подарок на Мајк Мелоун. „Коуч,...

Јокиќ и другарите ги елиминираа Клиперс и ѕвездите

Џамал Мари постигна 40 поени, НИкола Јокиќ имашр трипл-дабл со 16 поени, 13 асистенции и 22 скока, за триумф на Нагетс со 89:104 и...

Победа и реми за Струга против ТФТ

Новите елитни членови одиграа две меѓусебни пресметки, во кои домаќинот беше подобриот противник. Првата средба во салата „Тими“ заврши реми, 96:96, а на втората...

Куманово му врати на МЗТ 2

Во возратниот контролен меч, Куманово беше подобар од МЗТ Скопје 2 со 73:67. По средбата на домашен терен со Кожув, два дена пдооцна, „сино-белите“...

(ВИДЕО) Како се освојуваат титули? Со одбрана!

А како го прават тоа големите шампиони, можете да се види на тренинзите на Саша Обрадовиќ, новиот тренер на Црвена звезда, екипата што освои...