Куманово му врати на МЗТ 2

Во возратниот контролен меч, Куманово беше подобар од МЗТ Скопје 2 со 73:67. По средбата на домашен терен со Кожув, два дена пдооцна, „сино-белите“...

Лејкерс си поиграа со Хјустон за западно финале

Со резултат 119:96, екипата од ЛА се пласира во битката за титулата во западната конференција, со вкупни 4:1 во соочувањето со Рокетс. Леброн Џејмс постигна...

Чудните достигнувања во серијата меѓу Бостон и Торонто

Селтикс се првата франшиза во историјата на НБА лигата, која победила на четири гостински натпревари во рамките на една серија од доигрувањето. Ова немаше д...

Минчев се врати во Скопје

Аеродромци победија во првиот (од двата) контролен натпревар против бугарскиот Левски, со 94:74. Во дресот на гостите се појави некогашниот играч на металците, Јордан Минчев...

Репрезентацијата ќе игра во балон

Земајќи ги предвид здравјето и безбедноста на играчите, тренерите и официјалните лица, следејќи ги прекораките на Медицинската комисија и Комисијата за натпревари, Извршниот комитет...

Јанис ќе биде МВП втора година по ред?

Најдоброупатениот новинар во областа на кошарката, јавува дека грчкиот интернационалец ја освоил наградата за Најкорисен кошаркар на сезоната, во НБА лигата. Адријан Војнаровски од...

Се растури тимот на Нено Димитријевиќ

Голем број шпански прволигаши, меѓу нив и најтрофејните - Реал и Барселона, летово ќе доживеат реконструкција на своите екипи и со свежи сили ќе...

(ФОТО) Нашиот капитен одигра одличен натпревар

Првиот меѓу еднаквите во репрезентацијата на Македонија, со победа ја почна подготвителната фаза пред стартот на новата сезона во Франција. Гравелин славеше против Шампањ со...

Монструозниот учинок на Јокиќ и новиот рекорд

Српскиот центар одигра меч за паметење против Клиперс, во кој неговите Нагетс победија со 89:104 и со 4:3 се пласираа во финалето на Западот. Тој...

STAY CONNECTED

0фановикако
66,984следбенициследете
59,700претплатницисе претплатите
Секој ден бесплатни спортски типови:

FEATURED

MOST POPULAR

Чудните достигнувања во серијата меѓу Бостон и Торонто

Селтикс се првата франшиза во историјата на НБА лигата, која победила на четири гостински натпревари во рамките на една серија од доигрувањето. Ова немаше д...

LATEST REVIEWS

Луѓе, Мајами не се шегува

Горан Драгиќ постигна 29 поени,Краудер имаше 22, Батлер 20, Адебајо 18, во триумфот на Хит против Селтикс со 114:117 по продолжението. Ова беше само втор...

Нено и Хувентуд поразени на крајот

Нашиот репрезентативец и неговата екипа забележаа пораз на последната проверка, пред стартот на новата сезона во шпанската АЦБ лига. Составот од Бадалона загуби од Манреса,...

LATEST ARTICLES